Založ si blog

, , ak si slepý poď so mnou a ja Ti ukážem cestu”

„Nájdi pravdu, a pravda ťa oslobodí.“ – Ježíš Kristus

Pred pár rokmi som použil tento význam slov, keď som vysvetľoval aktivistom ako sa dá pomôcť zmeniť systém.

Nie všetci pochopili, že nie je dôležité, čo som robil predtým a kde ma kto poznal, ale robiť len to, čo človek vie a čomu rozumie. Všetci sú užitoční ak chápu, že činnosť  a schopnosť každého jednotlivca je potrebná, aby fungovala celá spoločnosť.

Takto vzniká to, čo v tej spoločnosti chýba. Nie poúčanie a vzájomné napádanie, ale zmena myslenia. Práve prijatím zodpovednosti za svoje činy a skutky, sa nemusíme báť kontroly, lebo to je hlavné, čo tu všetci rozumní ľudia hlásajú a na čo poukazujú. Pretože dnes je ubližované len poctivcom, odborníkom, a ,,čo je najdôležitejšie?“, občanom s vekovou hranicou 45-viac rokov.

Všetko, čo kedysi fungovalo asi pred 27.rokmi nazad, sa stalo po ,, nežnej revolúcii“ nemoderné a neužitočné, bez ohľadu na výsledky, kvalitu a rešerš odmietavé a zakázané.

Keďže sa blížia Vianoce, odpúšťam a dávam všetkým možnosť, práve počas Vianočných sviatkov, aby sa zamysleli nad svojimi rozhodnutiami a začali od seba práve v tom, čo očakávajú od iných občanov práve oni.

Zdroj: http://citaty-slavnych.sk/autori/jezis-kristus/?q=31113,

Ježiš Kristus alebo Ježiš Nazaretský , narodený približne medzi rokmi 8 pred Kr. – 2 pred Kr.[1], je ústrednou postavou kresťanstva. Ježiš verejne pôsobil asi od roku 28 ako pocestný kazateľ v oblasti dnešného Izraela a západného brehu Jordánu. Hlásal skorý príchod Božieho kráľovstva a vyzýval k obráteniu a pokániu. Okolo roku 30 ho Rimania v Jeruzaleme ukrižovali.

Je zodpovedný len Holjenčík alebo dovtedy sa chodí s krčahom po vodu

21.02.2017

"Premiér Robert Fico pravidelne uisťuje domácnosti, že ceny plynu, elektriny a vody a vracajú do roku 2016. Nie je to tak. Problémy v energetike sa prijatím dvoch nových vyhlášok a cenových viac »

Biely kôň v politickom hnutí OĽaNO alebo neveriaci Tomáš

18.02.2017

V poslednom týždni sa mediálne spravodajstvo venovalo aj odchodu dvoch poslancov z politického hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti poslanci Viera Dubačová a Otto Žarnay. Teraz nám viac »

Veľké oči

16.02.2017

Inštitút ochrany ústavných práv bojuje proti korupcii a tak nebude podporovať vybavovanie korupčným spôsobom a známosťami ako sú ľudia naučení- úplatkárstvo podporuje zlo a občan je potom viac »

Rex Tillerson,

Americkí ministri mieria do Mexika 'žehliť' Trumpove spory

22.02.2017 21:39

Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson a minister pre vnútornú bezpečnosť John Kelly mieria na diplomatickú misiu do Mexika.

utečenci, loď

Neďaleko líbyjského pobrežia sa zrejme utopilo viac ako 100 migrantov

22.02.2017 21:18

Viac ako 100 migrantov prišlo o život, keď sa s nimi pri líbyjskom pobreží potopila loď.

Tureckí vojaci

Turecká armáda povolila vojačkám nosiť islamskú pokrývku hlavy

22.02.2017 20:09

Turecká armáda zmenila svoje predpisy a umožnila príslušníčkam ozbrojených síl nosiť pri výkone služby islamskú pokrývku hlavy.

matica

Video Matice o fašistickom štáte preverí prokurátor

22.02.2017 20:00

Matica slovenská sa podľa historika Adama Hudeka každý rok pokúša nejakým spôsobom ospravedlňovať alebo oslavovať vojnový Slovenský štát.

ak66ka

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 45042x
Priemerná čítanosť článkov: 726x

Autor blogu

Kategórie