Založ si blog

, , ak si slepý poď so mnou a ja Ti ukážem cestu”

„Nájdi pravdu, a pravda ťa oslobodí.“ – Ježíš Kristus

Pred pár rokmi som použil tento význam slov, keď som vysvetľoval aktivistom ako sa dá pomôcť zmeniť systém.

Nie všetci pochopili, že nie je dôležité, čo som robil predtým a kde ma kto poznal, ale robiť len to, čo človek vie a čomu rozumie. Všetci sú užitoční ak chápu, že činnosť  a schopnosť každého jednotlivca je potrebná, aby fungovala celá spoločnosť.

Takto vzniká to, čo v tej spoločnosti chýba. Nie poúčanie a vzájomné napádanie, ale zmena myslenia. Práve prijatím zodpovednosti za svoje činy a skutky, sa nemusíme báť kontroly, lebo to je hlavné, čo tu všetci rozumní ľudia hlásajú a na čo poukazujú. Pretože dnes je ubližované len poctivcom, odborníkom, a ,,čo je najdôležitejšie?“, občanom s vekovou hranicou 45-viac rokov.

Všetko, čo kedysi fungovalo asi pred 27.rokmi nazad, sa stalo po ,, nežnej revolúcii“ nemoderné a neužitočné, bez ohľadu na výsledky, kvalitu a rešerš odmietavé a zakázané.

Keďže sa blížia Vianoce, odpúšťam a dávam všetkým možnosť, práve počas Vianočných sviatkov, aby sa zamysleli nad svojimi rozhodnutiami a začali od seba práve v tom, čo očakávajú od iných občanov práve oni.

Zdroj: http://citaty-slavnych.sk/autori/jezis-kristus/?q=31113,

Ježiš Kristus alebo Ježiš Nazaretský , narodený približne medzi rokmi 8 pred Kr. – 2 pred Kr.[1], je ústrednou postavou kresťanstva. Ježiš verejne pôsobil asi od roku 28 ako pocestný kazateľ v oblasti dnešného Izraela a západného brehu Jordánu. Hlásal skorý príchod Božieho kráľovstva a vyzýval k obráteniu a pokániu. Okolo roku 30 ho Rimania v Jeruzaleme ukrižovali.

List od občana

18.01.2017

Len čo občania zistili, že je v parlamente poslanec, ktorý im zlú situáciu na pracoviskách, zlé pracovné vzťahy pomáha riešiť, začali mi písať listy, maily do parlamentu alebo na môj viac »

Niekedy je národ viac, a preto , , ostáva bokom aj rodina“.

17.01.2017

Život nie je vždy prechádzka ružovou záhradou. Občas si treba nájsť čas zamyslieť sa nad tým, čo sa stalo a povedať si, že sa to už neodstane. Ukončite predstieranie, človek sa nemusí viac »

. . . . odobrali deti svojprávnej žene-matke a čo urobila pani Nicholsonová?

16.01.2017

Inštitút ochrany ústavných práv sa už nemôže pozerať na to ako dokážu ľahostajní poslanci, politici, ministri a všetci posluhovači skorumpovaného a prehnitého systému z nevinných občanov viac »

Irak, Tikrít, Islamský štát, islamisti, Mosul

Iracká armáda dobyla východnú polovicu Mosulu

18.01.2017 14:02

Iracká armáda oslobodila od islamských radikálov celú východnú časť severoirackého mesta Mosul. Oznámil to veliteľ protiteroristickej jednotky.

Váhostav

Štát odhaľuje skutočných vlastníkov firiem

18.01.2017 14:00

Štát začína spoznávať skutočných vlastníkov firiem pôsobiacich na Slovensku. Do platnosti od januára vstúpil tzv. protischránkový zákon.

peniaze, eurá

Vláda schválila stimuly pre šesť investorov, vytvoria 400 miest

18.01.2017 13:29

Vládny kabinet schválil poskytnutie investičných stimulov. Celkovo šesť spoločností by malo získať od štátu investičnú pomoc vo výške 9,6 mil. eur.

Viliam Fischer

Lekárovi Fischerovi odpustili zvyšok zákazu činnosti

18.01.2017 13:23

Odsúdenému kardiochirurgovi Viliamovi Fischerovi sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku podmienečne odpustil zvyšok zákazu vykonávať lekársku činnosť.

ak66ka

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 23914x
Priemerná čítanosť článkov: 725x

Autor blogu