Založ si blog

, ,Bola som pri tom alebo zápisky z parlamentu 2.

A prípad Strediska pre ľudské práva pokračoval. “Márne som čakala, že sa mi obaja poslanci ozvú. Neozvali sa. Konečne som pochopila, prečo poslankyňa Jurinová a poslanec Viskupič nezareagovali na protokol, ktorý som im poslala

už pred voľbami. Je tu zjavné prepojenie. Keby boli obaja poslanci Viskupič a Kadúc aspoň na stretnutí voči mne úprimní a rovno ma poslali preč z parlamentu alebo sa  mohli ešte predtým vyhovoriť, že nemajú čas, nemusela som tam ani ísť. Už viem, že chceli odo mňa získať informácie  a ešte ma nechali aj cez víkend vyrábať podklady pre prípadné mediálne vystúpenie.

Dnes som dostala aj niekoľko mailov od osôb, ktoré ma  žiadali o pomoc vo veci práv detí. Pomáhala som im po tom, aj napriek tomu, že riaditeľ Strediska zrušil odbor, ktorý sa venoval právam dieťaťa a odborníci, ktorí v ňom predtým s veľkým zápalom a entuziazmom pracovali, museli zo Strediska odísť už v lete minulého roku. Medzi nimi bol aj doktor, ktorý pripravil v Organizácii spojených národov vykonávací dokument k Dohovoru o právach dieťaťa, za čo si vyslúžil  uznanie od mnohých zahraničných predstaviteľov. Dokument za Slovensko bola v OSN podpísať vtedajšia premiérka Radičová.

Ostala som vtedy pre deti robiť potajme, lebo keby to riaditeľ vedel, tak by ma bol vyhodil už vtedy. Teraz sa riaditeľ tvári ako ochranca práv detí a chce si agendu práv dieťaťa navýšiť. Je to od neho do neba volajúci cynizmus a keď si pomyslím, že mu ho ešte “posvätila” pani Jurinová, tak mi je z toho naozaj zle. Tiež plne rozumiem tomu, prečo páni poslanci chcú mať v legislatívnom tíme mladých, zrejme aj neskúsených, manipulovateľných a takých, ktorým isté súvislosti nenapadnú, no a samozrejme – takto si “vyrábajú” zákazky pre  svoje firmy.

Na Slovensku je veľké množstvo ľudí, ktorí sú v oveľa horšej situácii ako ja – čo som mala možnosť poznať počas práce v Stredisku. Oveľa viac ma  mrzí, že to predvolebné heslo: “Budeme im pozerať na prsty” bolo len mediálne ohlupovanie voličov. Aj ja som naň naletela, rovnako ako aj mnohí iní.

Nápor, ktorému som bola v práci vystavená, sa  začína prejavovať aj na mojom zdravotnom stave. Už si nenachádzam čas ani na spánok, lebo riešim mojich klientov, ktorým “bežia lehoty”, a ktoré nesmú zmeškať. Okrem toho,  ako bývalí  zamestnanci Strediska  ešte robíme aj nejaké podpisové akcie a pokusy o medializáciu situácie v Stredisku. Ale všetko chce čas.

A ešte by som Vás chcela poprosiť,aby ste sa nedali  odstrašiť rôznymi “negatívnymi energiami”.

Robím žalobu jednej panej, ktorá má 80% mieru funkčnej poruchy – nevie sa sama ani najesť, ani umyť, ani telefonovať, ani chodiť, ani urobiť si hygienu a úrad práce aj odvolací orgán  jej zamietli príspevok na asistenta, príspevok na prepravu, na diétne stravovanie a v Centre  právnej pomoci povedali jej známemu, že nemá nárok ani na advokáta.Toto sú ľudské práva po slovensky.

Možno by ste mali hľadať “spojenectvá” medzi takými, ktorí sú na Vašej inteligenčnej a morálnej úrovni. V žiadnom prípade by ste sa nemali nechať znechutiť alebo dokonca zdeprimovať nejakými postojmi, prístupmi, správaním, pohľadmi  a pod. svojich poslaneckých  kolegov a kolegýň.

Mimochodom, viacerí novinári, s ktorými som hovorila osobne, mi potvrdili, že  niektorí poslanci OĽANO sú “kúpení” a ešte aj horšie. Ja tieto veci chcem zverejniť vrátane postoja, ktorí zaujali tí dvaja, ktorých som navštívila a podpredsedníčka.

Na jednej strane rokovali s riaditeľom Strediska a na druhej strane mi klamali do očí, že sa snažia pomôcť.Lenže keď klamali mne, tak tým klamali aj desiatkam iných ľudí, ktorí čakali od nich pomoc.To nemôžeme nechať len tak. Ak budeme mlčať, spoločnosť sa nikdy nepohne dopredu. Niektoré prípady sú hrôzostrašné a myslím, že mnohí politici by za ten stav, ktorý zavinili, mali nielen odísť z politiky, ale ísť rovno do väzenia. Keď si pomyslím, že takýchto  politikov platíme z našich daní, tak je mi z toho zle a nielen mne.

Viem, ako žijú starí, nevládni a bezbranní ľudia, ktorí vybudovali mnoho fabrík, ktoré živili milióny ľudí a ktoré sa po “nežnej revolúcii” pod zámienkou privatizácie rozkradli a z tohto predaja sa obohatili mnohí ľudia, ktorí (alebo ktorých deti) dnes žijú v blahobyte a niektorí z nich aj na politickom výslní.

Pán Viskupič, pani Jurinová aj pán Matovič išli do volieb s programom, že budú bojovať proti korupcii a rozkrádaniu. Zatiaľ neviem ani o jednom jedinom prípade, ktorý by odhalili, ktorý by zastavili, alebo  ktorý by vyriešili.  Mali na to výbornú príležitosť, keď dostali na stôl hotovú vec: Protokol o kontrole v stredisku pre ľudské práva.  Nemali ani ochotu protokol si preštudovať! Namiesto toho, aby verejne pranierovali rozkrádanie, pán Viskupič a pani Jurinová surovo podviedli nielen mňa, ale aj mojich kolegov, keď  pani Jurinová rokovala s riaditeľom strediska deň predtým, než ma prijal pán Viskupič. Nemal ani taký charakter, aby mi povedal, že pani Jurinová deň predtým, ako ma on prijal,  rokovala s riaditeľom strediska a umožnila mu tým, aby si v rámci SR aj v OSN urobil “piár” z tohto stretnutia. Títo poslanci robia opak toho, čo sľúbili voličom, a za čo ich títo voliči platia.Očakávala som, že po voľbách budú úzko spolupracovať s kontrolnými inštitúciami štátu a prezentovať ich kontrolné výsledky. A oni ani nemali záujem prečítať si protokol.Tak to je sila za takmer 5 miliónov. eur, ktoré dostanú za to, že sa im podarilo “obalamutiť” takých voličov, ako som ja.

Vy ste, pani poslankyňa podali žalobu preto, že Vás šikanovali, ale čo mali robiť tie tisíce úradníkov, ktorých povyhadzovali len preto, že si chceli plniť svoje povinnosti?

Keď som bola s pánom Kadúcom, povedal mi, že o tom, čo som v profesionálnom živote zažila, by som mohla napísať knihu. Ja si nemyslím, že zrovna knihu, ale  zopár dobrých  článkov   zvládnem napísať.  Ide mi o to, aby verejnosť vedela, kto je kto v politike a načo títo  politici  míňajú ich dane a odvody.

Ako sa chce táto spoločnosť pohnúť dopredu, keď sa na inštitúciách likvidujú ľudí, ktorí si chcú plniť povinnosti, ktoré im vyplývajú zo zákona a za ktoré sú platení z našich daní.  Ako možno donekonečna vyhadzovať kontrolórov, ktorí chcú zisťovať porušenia zákonov, vyšetrovateľov, ktorí chcú veci vyšetriť, prokurátorov, ktorí chcú podať obžaloby na mafiánov, zamestnancov správnych orgánov, ktorí chcú rozhodnúť podľa zákona, atď.  Títo ľudia boli a sú vyhadzovaní  preto, že si chceli a chcú plniť svoje povinnosti. Kde sú poslanci OĽaNO?  Na jednej strane pán Matovič hlása, že chce zvýšiť výber DPH, na druhej strane je jeho poslancom úplne jedno, ako sú vyhadzovaní daňoví kontrolóri. Tak sa pýtam, kde sú tí strážcovia OĽaNO, ktorí sľúbili, že budú Smerákom pozerať na prsty?  Ale od týchto poslancov asi ťažko  možno očakávať v uvedenej veci nejakú iniciatívu, keď sa neunúvali prečítať ani protokol že by preto, že sú slabo zaplatení??? …. alebo  preto, že po voľbách dostali od Smeru “kostičky” ?” pokračovanie nabudúce.”

Dvorní blázni boli niekedy múdrejší ako králi.

24.03.2017

Odkiaľ by sa nabrali v štátnej pokladnici peniaze, ak by všetky banky, z ktorých mimochodom nepatrí ani jedna Slovensku, svoju hotovosť predisponovali do domácej krajiny a žiadna z bánk by viac »

Relácia J. P. P. 9. diel. Právne nedovolený obsah

23.03.2017

První reakce na námi zveřejněnou část odposlechů v kauze Gorila Slovenská republika / Bratislava Zde zveřejňujeme první zápornou reakci na námi zveřejněnou část z odposlechů v kauze Golrila viac »

Relácia J. P. P. Haščák sa pýta Malchárka 6. diel.

22.03.2017

Relácia J.P.P. Haščák sa pýta Malchárka 6.diel. Transpetrol. a.s. Haščák sa pýta Malchárka čo je s Transpetrolom. Malchárek hovorí, že zajtra by do SR mal na súkromnom lietadle prísť viac »

Jemen, útok, Saudská Arábia

Nálety na dve rôzne oblasti v Sýrii zabili 32 ľudí vrátane 8 detí

25.03.2017 21:14

Osem detí sa nachádzalo medzi najmenej 32 ľuďmi zabitými pri dnešných náletoch na dve rôzne oblasti v Sýrii, ovládané povstalcami.

Erdogan

Turecko podľa Erdogana môže usporiadať referendum o členstve v EÚ

25.03.2017 19:27

"Teraz nás 16. apríla čaká referendum a potom sa môžeme rozhodnúť, že urobíme ešte jedno, o prístupových rozhovoroch," povedal turecký prezident.

výstava, poprad,

Rezidencia smrti je obrazom nacistických hrôz

25.03.2017 19:20

Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti.

laptop, notebook, digitalizácia

V Istanbule balia počítače do fólie, do kabín lietadiel do USA nesmú

25.03.2017 17:35

Zákaz určitých elektronických prístrojov v kabínach mnohých dopravných lietadiel smerujúcich do Spojených štátov začal platiť v sobotu na letisku v Istanbule.

ak66ka

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 99
Celková čítanosť: 59957x
Priemerná čítanosť článkov: 606x

Autor blogu

Kategórie